Kaszki tylko dla niemowląt? Obalamy ten popularny mit

Na pewno znasz ten śniadaniowy schemat: niemowlęta jedzą kaszkę, a starsze dzieci oraz rodzice – jajecznicę, kanapki, owsiankę albo płatki śniadaniowe. Przygotowanie kilku wersji śniadań każdego ranka jest czasochłonne. Możliwe jest jednak skrócenie czasu tworzenia posiłku do kilku minut. Wystarczy, że każdy członek rodziny zje kaszkę. Zamiast łapać się za głowę, przeczytaj ten tekst – dowiedz się, dlaczego naturalna kaszka jest produktem, który służy także dorosłym!

Zboża to stały element diety

Produkty zbożowe to ważny element rodzinnych jadłospisów. Niemal każdego dnia spożywamy chleb czy kaszę. Naturalne kaszki pod względem odżywczym są tak samo wartościowe, jak pełnoziarniste pieczywo czy płatki owsiane. Dlaczego mielibyśmy z nich zatem rezygnować w wieku dorosłym? Jedzenie kaszki najczęściej kojarzy się z rozszerzaniem diety i małymi brudnymi buziami, ale jest równie dobra dla starszych dzieci oraz rodziców. Co więcej, naturalne kaszki wzbogacają dietę o istotne składniki, jak witaminy z grupy B, magnez czy żelazo.

Dobroczynny błonnik pokarmowy

W składzie naturalnych, ekologicznych kaszek obecny jest też błonnik pokarmowy, który   korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego) To między innymi dzięki niemu nasze jelita funkcjonują poprawnie. Błonnik odpowiada również za długotrwałe poczucie sytości. Oznacza to, że po bogatym w błonnik śniadaniu cała rodzina będzie miała energię do nauki i pracy aż do obiadu. Domyślasz się już na pewno, że błonnik znajdziesz właśnie w tradycyjnych kaszkach. Kasza owsiana zawiera aż 11 gramów błonnika w 100 gramach suchego produktu!

Wybieraj naturalne kaszki bez dodatku cukru

Od samego początku artykułu podkreślamy, że mowa tu o tradycyjnych, naturalnych kaszkach. Produkty instant są bardzo szybkie w przygotowaniu, jednak nie zawierają tyle składników odżywczych co naturalne kaszki. Przygotowując tradycyjne kaszki, Twoje śniadania zyskają pod względem smakowym i odżywczym. Wybieraj te naturalne i składające się wyłącznie ze zbóż, bez dodatku cukru. Przygotujesz je w kilka minut na wodzie, mleku czy napoju roślinnym i samodzielnie nadasz im smak dzięki dodaniu ulubionych dodatków.

Co dodawać do kaszek?

Kaszki dla starszych dzieci oraz dorosłych możesz wzbogacić przeróżnymi dodatkami. Mogą to być sezonowe owoce pokrojone w plasterki, suszone daktyle, pasta orzechowa czy wiórki kokosowe. Jako uzupełnienie kaszek dobrze sprawdzają się owoce oraz warzywa liofilizowane. Dzięki nim kaszka nabiera soczystych kolorów, a przy tym staje się pełna smaku i witamin.

Nowe możliwości w kuchni

Naturalne kaszki z różnych odmian zbóż możesz wykorzystywać w kuchni na wiele sposobów. Pełnoziarnista kaszka wzbogaci Twoje wypieki – po prostu zastąp kaszką owsianą albo jaglaną zwykłą mąkę. Jeśli Twoja rodzina jako przekąskę chętnie wybiera owoce zmiksowane z mlekiem, następnym razem dodaj do takiego koktajlu kilka łyżek ugotowanej kaszki zbożowej. W ten sposób zwiększysz zawartość błonnika pokarmowego w napoju i sprawisz, że stanie się jeszcze bardziej sycący.

Total
0
Shares
Prev
Jak narysować rakietę i odkryć kosmiczne tajemnice na papierze

Jak narysować rakietę i odkryć kosmiczne tajemnice na papierze

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak przełożyć fascynację kosmosem na papier?

Next
Hotel dla dzieci w górach. To miejsce zachwyci Twoją rodzinę

Hotel dla dzieci w górach. To miejsce zachwyci Twoją rodzinę

Hotele rodzinne to jedne z najbardziej poszukiwanych obiektów w naszym kraju

You May Also Like