Wycieczki dla szkół: czym się kierować przy wyborze miejsca na wycieczkę?

Region kraju

Najważniejszym kryterium wyboru miejsca na wycieczkę dla szkół jest jego atrakcyjność turystyczna. Warto zabrać uczniów w taki region kraju, który może być dla nich nie tylko ciekawy, ale też zaskakujący – tutaj dobrym przykładem będzie Beskid Niski na Śląsku, o wiele mniej znany w porównaniu z np. Podhalem. Jeśli celem wycieczki jest pogłębienie wiedzy uczniów o walorach turystycznych własnego kraju, to radzimy poszukać mniej oczywistego kierunku.

Lokalizacja ośrodka wypoczynkowego

Warto zwrócić uwagę na to, czy wstępnie wybrany ośrodek mieści się w atrakcyjnym miejscu tak pod względem komfortu dojazdu, jak i możliwości organizowania różnych wycieczek już na miejscu. Nie bez znaczenia są walory krajobrazowe. Radzimy wybrać ośrodek zlokalizowany w otoczeniu pięknej, dziewiczej przyrody, z dala od zgiełku wielkiego miasta.

Standard ośrodka

Obecnie młodzież nie zadowala się już byle jakim standardem, co dotyczy również nauczycieli. Stąd te najlepsze ośrodki organizujące wycieczki szkolne inwestują w unowocześnienie swojej bazy noclegowej, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Dziś naprawdę nie ma problemu ze znalezieniem takiego ośrodka, który gwarantuje wręcz hotelowy standard pobytu.

Zaplecze rekreacyjne i sportowe

Bardzo ważnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca na wycieczkę szkolną, jest zaplecze danego ośrodka. Tutaj szczególną uwagę warto zwrócić na dostępność boisk sportowych, urządzeń animacyjnych oraz sali edukacyjnych, co pozwoli zorganizować uczniom czas w aktywny, atrakcyjny sposób.

Atrakcje w bezpośredniej bliskości ośrodka

Jeśli planujesz zorganizowanie dłuższej wycieczki szkolnej, to na pewno warto ją połączyć ze zwiedzaniem regionu, w szczególności miejsc ważnych dla historii i kultury naszego kraju. Zwróć zatem uwagę na to, czy w bezpośredniej bliskości ośrodka są miejsca godne odwiedzenia, w tym atrakcyjne dla młodzieży, pozwalające urozmaicić wyjazd – na przykład parki rozrywki.

Komfort i czas dojazdu na miejsce

Wycieczki szkolne z reguły trwają do kilku dni, dlatego nie warto tracić czasu na bardzo długie i męczące dojazdy, które w dodatku generują spore koszty. Sprawdź, czy atrakcyjnych miejsc na wycieczkę nie ma w regionie lub w niedalekiej odległości od niego. Dodatkowo warto poszukać takiego miejsca, do którego można łatwo dojechać różnymi środkami lokomocji, na przykład pociągiem – będzie taniej w porównaniu z wynajęciem autokaru.

Kiedy warto organizować wycieczki szkolne?

Obecnie wycieczki szkolne organizuje się praktycznie przez cały rok, oczywiście poza okresem wakacji i ferii zimowych. Dobrym wyborem jest wczesna jesień i późna wiosna, kiedy to uczniowie nie są aż tak bardzo obciążeni nauką, a pogoda powinna sprzyjać aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

OW Relaks Międzybrodzie: rekomendowany ośrodek na wycieczki dla szkół

Szukając sprawdzonego miejsca, w którym można zorganizować wycieczkę szkolną, warto zainteresować się ofertą OW Relaks Międzybrodzie w Międzybrodziu Żywieckim. To nowoczesny ośrodek wypoczynkowy położony nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego, w otoczeniu gór Beskidu Niskiego, specjalizujący się w przyjmowaniu grup szkolnych, kolonii i obozów, oferujący bardzo atrakcyjne zaplecze sportowe i rekreacyjne – w tym m.in. basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą.

Więcej o tym, dlaczego OW Relaks Międzybrodzie jest tak chętnie wybieranym ośrodkiem na wycieczki szkolne, przeczytasz na stronie internetowej https://miedzybrodzie.net.pl/aktualnosci/wycieczki-dla-szkol-w-ow-relaks-miedzybrodzie-dlaczego-dyrektorzy-tak-chetnie-wybieraja-nasz-osrodek.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
“Najlepsze pomysły na prezenty: Co kupić chłopcu na 3 latka?”

“Najlepsze pomysły na prezenty: Co kupić chłopcu na 3 latka?”

Trzecie urodziny to magiczne wydarzenie w życiu każdego malucha

Next
Huśtawki dla dzieci – zapewnij swojemu dziecku rozwój i rozrywkę

Huśtawki dla dzieci – zapewnij swojemu dziecku rozwój i rozrywkę

Huśtawka od lat kojarzy się z zabawą i dzieciństwem