Co można robić z dziećmi nad morzem w czasie niepogody?

Gdy pogoda dopisuje, dzieci zawsze znajdą sobie jakieś ciekawe zajęcie, zwłaszcza w przypadku spędzania czasu na plaży albo przy nadmorskim ośrodku wypoczynkowym. Już samo bieganie po piaszczystej plaży daje im mnóstwo radości, a z kolei tworzeniu fantastycznych zamków i innych budowli z piasku mogą oddawać się dosłownie godzinami, poświęcając ogrom czasu na doskonalenie i upiększanie piaskowych tworów. 

Wakacje nad morzem z dzieckiem zwykle stają się jednak znacznie mniej udane, gdy ta pogoda zaczyna szwankować, a słońce zaczyna kryć się za fałdami ciemnych chmur. Jeżeli do tego wszystkiego dojdą jeszcze opady deszczu, trzeba będzie szukać rozrywek w jakichś zamkniętych obiektach. Na szczęście takich opcji nad morzem też nie brakuje. Które z nich przypadną więc do gustu dzieciom?

Kompleksy basenowe

Często są one dostępne już bezpośrednio w kurortach, zwłaszcza tych większych i bardziej luksusowych hotelach, nastawionych właśnie na przyjmowanie rodzin z dziećmi. Jeżeli jednak nie ma się do nich automatycznego dostępu, takich miejsc wystarczy poszukać gdzieś indziej. Nawet basen nie musi być zwyczajny. 

Nad morzem nie brakuje też przecież prawdziwych dużych aquaparków, które akurat zapewniają niesamowitą rozrywkę i dzieciom (i to w każdym wieku!), i młodzieży, i osobom dorosłym czy nawet starszym. Absolutnie każdy może się w nich znakomicie bawić, bo każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Dzieci na pewno oddadzą się w pełni zjazdom ze zjeżdżalni, podczas gdy ich rodzice będą mogli na spokojnie wypocząć w gorące jacuzzi.

Niecodzienne muzea

Muzea tylko na pozór kojarzą się z rozrywką dobrą dla osób dorosłych i to tych, które nie mają żadnych szczególnych zainteresowań. Właśnie warto odwiedzić kilka z nich przy okazji spędzania wakacji nad morzem z dziećmi, by pokazać tym dzieciom coś innego i wzbogacić ich wiedzę, czyli po prostu czegoś je nauczyć. 

Niektóre muzea na pewno je zaciekawią. Jednym z tych najpiękniejszych jest bez dwóch zdań Muzeum Bursztynu położone w Gdańsku, choć do Muzeum II Wojny Światowej też warto się przejść, zwłaszcza teraz, gdy powstała w nim specjalna nowoczesna wystawa właśnie dla najmłodszych. W każdym większym i popularniejszym nadmorskim mieście znajdzie się przynajmniej jedno ciekawsze muzeum. Wizyta w nim będzie fajną odskocznią od błogiego wylegiwania się na plaży.

Efektowne punkty widokowe

Dzieci też potrafią docenić piękno krajobrazów. Może nie są w stanie opisywać otoczenia tak pięknie jak dorośli, ale nieraz widzą wręcz więcej, bo zwracają uwagę na różne szczegóły, które dla dorosłych są niedostrzegalne. Wakacje nad morzem z dzieckiem można znacznie urozmaicić za sprawą krótkich wycieczek do różnorodnych punktów widokowych. One też, podobniej jak i muzea, występują dosłownie wszędzie, na całej długości bałtyckiego brzegu. Jednym z ciekawszych jest ten położony na najwyższym budynku w Trójmieście, a mówiąc dokładniej – w Gdańsku i to aż na trzydziestym drugim piętrze. Atrakcyjne punkty widokowe, które na pewno spodobają się dzieciom, występują też we wszystkich latarniach morskich. Do latarni na pewno warto więc zajrzeć.

Parki rozrywki

Zwiedzanie powyższych miejsc (no może z wyjątkiem aquaparków) może być jednak dla dzieci nieco męczące, a zwłaszcza dla dzieci nieco młodszych, które niewiele jeszcze rozumieją, mają trudności z koncentracją i są żądne ciągłej zabawy. Na wakacjach nad morzem z dzieckiem nie może zabraknąć tej najzwyklejszej rozrywki. A jeżeli plaża nie jest w stanie jej zapewnić z uwagi na kiepską pogodę, z całą pewnością zrobią to liczne sale zabaw. 

Przygotowuje się je z myślą o maluchach, dlatego to dzieci mogą zawsze bawić się w nich fantastycznie, przechodząc przez różne labirynty, pokonując najdziwniejsze przeszkody czy po prostu wylegując się w basenach wypełnionych kulkami. Wakacje nad morzem z dziećmi nie muszą mieć jakiejś szczególnej wartości edukacyjnej. Czasem warto dać dzieciom przyzwolenie na najzwyklejszą i najczystszą zabawę!

Total
0
Shares
Prev
Co to jest i na czym polega wczesne wspomaganie rozwoju dziecka?

Co to jest i na czym polega wczesne wspomaganie rozwoju dziecka?

Pojęcie WWR, czyli wczesnego wspomagania rozwoju dziecka dotyczy bezpłatnych

Next
Jak ułatwić sobie kąpiel maluszka? Wybierając wanienkę Chicco!

Jak ułatwić sobie kąpiel maluszka? Wybierając wanienkę Chicco!

Prawidłowa higiena i pielęgnacja wrażliwej skóry maluszka jest jednym z

You May Also Like