“Kiedy jest Black Friday i co powinieneś wiedzieć o tym dniu zakupów “

Black Friday, zwane też Czarnym Piątkiem, to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń zakupowych na całym świecie. W tym dniu sklepy oferują ogromne zniżki i promocje, co przyciąga miliony entuzjastów zakupów. Ale kiedy przypada Black Friday i co powinniśmy wiedzieć na temat tego dnia, zanim włączymy tryb zakupowego szaleństwa? Zajrzyj do naszego artykułu, aby dowiedzieć się więcej.

Kiedy jest Black Friday?

Black Friday, czyli Czarny Piątek, przypada na dzień po Święcie Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, które zawsze obchodzone jest w czwarty czwartek listopada. Black Friday więc odbywa się w czwarty piątek tego samego miesiąca. W tym roku, mniej więcej możemy oczekiwać, że będzie to w ostatni piątek listopada. Kiedy Black Friday dokładnie, zależy więc od tego, kiedy przypada Święto Dziękczynienia.

Czym jest Black Friday?

Zapytasz: “Co to jest Black Friday?” No dobrze, spójrzmy na to. Czarny Piątek to nic innego jak start sezonu zakupów przed świętami Bożego Narodzenia. Jest to dzień, który obfituje w wielkie przeceny i pomaga kupować prezenty świąteczne bez obciążania kieszeni. Dla wielu entuzjastów zakupów jest to jak święto, dzień pełen emocji, zabawy i oczywiście oszczędności.

Dlaczego nazywamy to Black Friday?

Nazwa “Czarny Piątek” pochodzi z USA i początkowo była używana do opisania chaosu drogowego i korków, które występowały dzień po Święcie Dziękczynienia, kiedy ludzie masowo ruszali na zakupy. Teraz, termin ten jest używany na całym świecie do opisania najbardziej dochodowego dnia w roku dla sprzedawców i sklepów.

Jak skorzystać z Black Friday?

Najlepszym sposobem, aby skorzystać z Black Friday, jest wcześniejsze przygotowanie się. Możesz zacząć od tworzenia listy rzeczy, które chcesz kupić. Następnie, śledź oferty sklepów i porównuj ceny, aby upewnkić się, że rzeczywiście dostajesz najlepszą ofertę. Pamiętaj, że nie wszystkie “promocje” są tyle warte, co obiecują.

Czego spodziewać się

Na koniec, warto pamiętać, że Black Friday potrafi być naprawdę szalony. Sklepy są przepełnione, strony internetowe mogą się zawieszać, a produkty szybko znikają z półek. Ale jeśli jesteś dobrze przygotowany, możesz skorzystać na tych obniżkach i zacząć sezon świąteczny z uśmiechem na twarzy i pełnym portfelem. No dobrze, nie do końca pełnym, bo przecież trochę wydasz, ale na pewno mniej, niż planowałeś!

Wiemy już kiedy jest Black Friday, ale pamiętaj, że w Polsce coraz bardziej popularne jest również Cyber Monday, czyli Czarny Poniedziałek, kiedy to sklepy internetowe oferują duże zniżki. Więc jeśli nie uda Ci się znaleźć wszystkiego, czego potrzebujesz w Czarny Piątek, na pewno uda Ci się to dwa dni później. Udanego łowienia okazji!

Na koniec słów kilka

Kiedy przypada ten gorączkowy, pełen ofert zakupowy dzień o nazwie Black Friday? Kalendarz podpowiada, że to czwarty piątek listopada, dzień po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. To wyjątkowo korzystny okres dla sprzedawców i okazja do spełnienia marzeń dla wszelkich łowców promocji. Czym jest Black Friday? To nie jest jedynie dzień pełen upustów, lecz zwłaszcza start do wielkiego sezonu zakupowego przed świętami Bożego Narodzenia. Lecz czy to nazwa od chaosu drogowego powodowanego przez tłumy żądne zakupów czy też symbol dobrej passy dla sprzedawców, Black Friday jest dniem niepowtarzalnym. Włóżmy więc w te gorączkowe zakupy odrobinę strategii: plan, porównywanie ofert, a przede wszystkim – rozwaga. I nie zapominajmy, że zaraz po Black Friday nadchodzi Cyber Monday, kolejna okazja do złowienia okazji. Czy więc warto czekać na ten czwarty piątek listopada? Sądzimy, że warto spróbować. Poświęćmy trochę czasu, by zainwestować w oszczędności!

Happy shopping!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
“Ciekawe pomysły na prezenty: Co kupić pięciolatce, sześciolatce i siedmiolatce?”

“Ciekawe pomysły na prezenty: Co kupić pięciolatce, sześciolatce i siedmiolatce?”

Wybór odpowiedniego prezentu dla dzieci może być trudnym zadaniem, zwłaszcza

Next
“Poznaj, kiedy dziecko powinno samodzielnie siadać i na co zwracać uwagę”

“Poznaj, kiedy dziecko powinno samodzielnie siadać i na co zwracać uwagę”

Rozwój motoryczny dziecka to fascynujący proces

You May Also Like