“Podróż przez uniwersum Minionków: Ile jest części tej uwielbianej serii?”

Uniwersum Minionków to zarówno kolorowy jak i zabawny świat, który zdobył serca milionów widzów na całym świecie. Popularność tych małych, żółtych stworzeń była tak wielka, że przyniosło to za sobą powstanie serii filmowej. Ale do rzeczy – ile jest dokładnie części Minionków? W tym artykule przybliżymy tę sympatyczną serię, dzieląc się szczegółami na temat poszczególnych odsłon. Przygotujcie się na podróż pełną minionkowych przygód!

Wyjątkowy tłum niewielkich, żołtych postaci

Niewątpliwie, minionki to jeden z najpopularniejszych fenomenów kulturowych ostatnich lat. Żółte stworki, które zawsze noszą kombinezony, wpadły do kin w 2010 roku jako postacie drugoplanowe w filmie “Jak ukraść księżyc”. Popularność Minionków jednak przerosła najśmielsze oczekiwania twórców filmu – o czym świadczy cała seria filmów, które następnie przyszły na świat.

Rozbudowane uniwersum Minionków

Jeżeli chodzi o liczbę filmów, które składają się na uniwersum Minionków, odpowiedź jest prosta. Mamy tutaj dwie główne części Minionków – “Minionki” z 2015 roku oraz “Minionki: Powrót Gru” z 2021 roku. Oba filmy skupiają się na przygodach minionków przed spotkaniem z Gruem, głównym bohaterem serii “Jak ukraść księżyc”. Możemy więc powiedzieć, że oba filmy są prequelami (czyli filmami ukazującymi wcześniejsze wydarzenia) do “Jak ukraść księżyc”.

Minionki we wszechświecie filmów Gru

Jednakże, musimy pamiętać, że Minionki pojawiły się także w innych filmach, niekoniecznie zatytułowanych “Minionki”. Jak już wspomniałem, Minionki pojawiają się w trzech częściach filmu “Jak ukraść księżyc”, które wyszły w latach 2010, 2013 i 2017. Są też obecne w filmie “Gru, Dru i Minionki” z 2020 roku. W sumie, to daje nam siedem filmów z uniwersum “Jak ukraść księżyc” i “Minionki”.

Kumulacja minionkowej frajdy

Jeżeli więc podsumować, to mamy do czynienia z dwoma głównymi filmami “Minionki” i pięcioma filmami z cyklu “Jak ukraść księżyc”, co daje nam łącznie siedem pełnometrażowych produkcji, w których te niewielkie, żółte postacie odgrywają kluczową rolę. To spory dorobek minionkowego uniwersum!

Co przyniesie przyszłość?

Na koniec warto zadać sobie pytanie: co przyniesie przyszłość? Minionki są fenomenem na tyle silnym, że można przypuszczać, iż zobaczymy je w kolejnych produkcjach. Może kolejne prequele czy sequle? A może całkiem nowe filmy z Minionkami? Kto wie? Jedno jest pewne – niezależnie od tego ile nowych filmów stworzą twórcy, czekać nas będzie kolejna porcja minionkowej zabawy!

Złowione w sieci minionkowej magii

Imponującym jest fenomen, którym są Minionki – małe, żółte postacie w niebieskich kombinezonach. Minionki zadebiutowały w 2010 roku jako drugoplanowe postacie w filmie “Jak ukraść księżyc”, od tego czasu ich popularność wystrzeliła w kosmos! Ich uniwersum stanowi siedem pełnometrażowych produkcji – dwa filmy bezpośrednio o nich oraz pięć z serii “Jak ukraść księżyc”. I jak wskazują gwiazdy hollywoodzkiego firmamentu, kolejne filmowe przygody Minionków są na horyzoncie. Film, Rodzina, Animacja – te kategorie znajdują w Minionkach swój żywy symbol. I nieważne, czy nowe produkcje będą prequelami, sequelami czy zupełnie nowymi historiami – wiemy jedno… minionkowa magia nie zna granic! Czekają nas kolejne porcje żółtej frajdy!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prev
“Zamiast cukierków: Co ciekawego wsadzić do piniaty?”

“Zamiast cukierków: Co ciekawego wsadzić do piniaty?”

Piniata często kojarzy się głównie z torbą wypełnioną cukierkami, którą dzieci

Next
Perfekcyjny prezent na urodziny dla faceta – praktyczne porady i inspirujące pomysły

Perfekcyjny prezent na urodziny dla faceta – praktyczne porady i inspirujące pomysły

Znalazłeś się w sytuacji, kiedy musisz wybrać prezent na urodziny mężczyzny, ale

You May Also Like